Raz na jakiś czas media donoszą o rewolucyjnym odkryciu naukowców, którzy dowiedli, że konkretne składniki znajdujące się w produktach pochodzenia roślinne, zwierzęcego czy niekiedy nawet sztucznego, mogą zapewnić witalność i dobrą kondycję organizmu. Często informacje te przekazywane są w formie reklamy, w spotach promujących jakiegoś rodzaju lek bądź suplement diety, który zawiera wysoce skondensowaną dawkę, dzięki specjalnie opracowanej formule pozyskiwania i przetwarzania surowego materiału.

Takim przykładem jest Super Omega 3. Zawiera on dobroczynne składniki, dzięki którym nasz umysł będzie pracował sprawniej, a organizm będzie sprawniej przeprowadzał wszelkiego rodzaju syntezy. Nie należy całkowicie zawierzać zdrowia takiego rodzaju rozwiązaniom, jednak może się okazać – po konsultacji z lekarzem bądź diabetologiem – że będzie to konieczne. Jednak tylko od sprawdzonych producentów, z renomowanych punktów i przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa.

Nie dowiedziono wyjątkowo niebezpiecznych skutków ubocznych, jakie może powodować suplementy omega3, jednak powinno się zachować rozwagę podczas jego stosowania, zwłaszcza długotrwałego.