Rodziny z dziećmi często pragną adoptować psa. Najczęściej poszukują rasy, która byłaby odpowiednia dla najmłodszych – spokojna, nieagresywna i skora do zabawy. Dlaczego wychowywanie dzieci razem z psami jest tak ważne dla rozwoju najmłodszych?

Najlepsze psy dla dzieci

W przypadku dzieci, wybór psa, którego adoptujemy, powinien być dobrze przemyślany. Należy oczywiście pamiętać, że psiak to nie zabawka, czy chwilowy kaprys. To przyszły członek rodziny, który będzie wymagał opieki, troski i miłości.

Choć główna odpowiedzialność za czworonoga będzie spoczywać na rodzicach, warto żeby dziecko również miało obowiązki, związane z codzienną opieką nad psem. Na jakiego psa się zatem zdecydować?

Dla najmłodszych pociech, warto zdecydować się na rasy spokojne. Z największych mogą to być Golden Retrievery lub Nowofundlandy, a z mniejszych yorki, beagle i pudle.

Dlaczego warto wychowywać dziecko razem z czworonogiem?

Adopcja psa i wychowywanie go wspólnie z naszą pociechą to świetna metoda do rozwinięcia u dziecka odpowiedzialności, empatii i troski o zwierzę. Dziecko uczy się odpowiednich zachowań i rozwija wrażliwość.