Nie możesz pozbyć się nadmiaru kilogramów, Twoja waga przestała pokazywać ile obecnie ważysz, a ubrania w szafie nagle stały się jakby za ciasne. Pora wziąć sprawy w swoje ręce, czas na zmiany, które pomogą nam przeżyć, poprawić komfort zarówno fizyczny jak i psychiczny naszego życia. Nie ociągaj się, cel jest oddalony, jednak metoda małych kroków pozwoli osiągnąć wymarzony sukces.

Wiele osób próbuje różnych diet, niektóre są mniej, inne bardziej restrykcyjne. Często próbując głodówek sprawiamy, że nasz organizm nie działa tak jak powinien. Nieprawidłowe ilości pożywienia, zbyt mało ruchu doprowadzają nas do skrajności.

Zbilansowana dieta jadłospis

Wiele osób, które pozbyły się nadprogramowych kilogramów, często wielu zgodnie twierdzą, że dieta to nowe życie, to nie chwila, to nawyki, które powinniśmy wykształcić w sobie już do końca życia. Przestawić nasze myślenie, warto jednak pamiętać, że niewielkie odstępstwa nikomu jeszcze nie zaszkodziły, jednak muszą być one faktycznie niewielkie i pod czujną kontrolą. Dobrze zbilansowana dieta pozwala nam szybko, a co ważne zdrowo i bezpiecznie zrzucić nadbagaż. W niedługim czasie odczujemy, że to co nas przytłaczało zostało daleko za nami, a oczy znajomych będą nas podziwiać i zazdrościć efektów.

Prosty jadłospis, bez słodyczy, bez niezdrowych przekąsek, warzywa i owoce, a także mięso, które nie podlega smażeniu, ciemne pieczywo i wiele innych nowości, których nikt z nas dobrze nie kojarzył. Najważniejsza jest motywacja, robimy to dla siebie, nie dla kogoś innego.