Nadwaga może być poważną przeszkodą do rozpoczęcia bycia aktywnym, ale nie powinna Cię odciągać od sportu.
Jak zacząć biegać z nadwagą ?
Jeśli masz nadwagę, bieganie jest tym, czego potrzebujesz, aby pozbyć się dodatkowych kilogramów i zatrzymać je na dobre. Bieganie jest świetną formą ćwiczeń do wypróbowania, którą można robić w dowolnym miejscu, czasie i przy dowolnym budżecie.
Decyzja o rozpoczęciu biegania z nadwagą jest najtrudniejszym krokiem.
Nie musisz nawet być zawodowcem, aby zacząć. Tak więc, jeśli odkładasz chodzenie na siłownię, ponieważ obawiasz się ćwiczeń w tłumie lub nie jesteś pewien, jak wygląda poprawna forma martwego ciągu, bieganie może być dla Ciebie sportem idealnym.

Więc na co czekasz? Zasznuruj buty i przywitaj się ze zdrowszym, nowym Tobą.
Istnieje pokusa, aby założyć stary stary t-shirt, legginsy i buty sportowe, które miałeś przez jakiś czas, ale może być w niewłaściwym rozmiarze – może najpierw zwiększ swój dyskomfort.
Następnie poczuj się komfortowo dzięki rozgrzewce. To najważniejsza część każdego treningu.
Twój pierwszy bieg jest zawsze najtrudniejszy. Nawet jeśli Twój bieg to bardziej marsz siłowy lub bieg z zatrzymywaniem się, nie ma to znaczenia. Myśl jak sportowiec, zachowuj się jak sportowiec, a wkrótce poczujesz się jak sportowiec. Trzy 15-minutowe sesje w tygodniu to dobry początek. Jest to najczęściej zalecany plan, aby powoli i bezpiecznie uwzględniać podnoszenie poziomu sprawności w okresie 6–12 tygodni.
Na koniec każdego treningu nie zapomnij o ponownym rozciągnięciu. Może to nie wydaje się potrzebne, ale zarezerwowanie czasu na parę ćwiczeń po biegu może mieć ogromne znaczenie dla Twoich mięśni.