Lakiery hybrydowe zyskują coraz więcej nowych zwolenników. Nie ma się co dziwić, w końcu ten produkt całkowicie zrewolucjonizował rynek lakierów do paznokci. Te lakiery są zdecydowanie trwalsze od tych zwykłych i bardziej odporne na mechaniczne zniszczenia zewnętrzne, a dodatkowo prezentują się przepięknie.

Lakiery hybrydowe

Lakiery hybrydowe to tak naprawdę połączenie zwykłych lakierów i lakierów żelowych. Ich proces nakładania różni się nieco od tego, jaki znamy przy lakierach zwykłych, dlatego też na początku może wydawać się dość skomplikowany, jednakże wcale tak nie jest, wystarczy po prostu zrozumieć schemat. Otóż manicure zaczynamy od wygładzenie pływki paznokcia i odtłuszczenia jej cleanerem. Następnie przechodzimy do nakładania lakierów – w trzech krokach. Jako pierwszy krok, należy nałożyć bezbarwną bazę, jako drugi – jedną lub więcej warstw lakieru kolorowego, w zależności od tego, w jaki sposób dany kolor kryje, a jako trzeci krok wystarczy nałożyć tak zwany top. Każdą warstwę należy utrwalić w specjalnie do tego przeznaczonej lampie. Na sam koniec pracy, wystarczy tylko przetrzeć pomalowane paznokcie cleanerem.

Jakie efekty można uzyskać?

Lakiery hybrydowe są bardzo praktycznym i uniwersalnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o malowanie paznokci. Otóż proces ich nakładania wcale nie jest taki trudny, a można dzięki niemu uzyskać niesamowicie piękne efekty na swoich paznokciach, przy czym warto wiedzieć, iż paznokcie mogą być czasem naszą najważniejszą ozdobą. Same lakiery hybrydowe, jak i specjalnie przeznaczone do nich produkty, takie jak na przykład pyłki, mają wiele niezwykle pięknych efektów wykończeniowych, które warto wykorzystać, w momencie kolejnego malowania paznokci. Otóż możemy nasze paznokcie pomalować jednym kolorem i jak najbardziej będą się wtedy prezentować przepięknie, zwłaszcza, iż wybór kolorów jest dzisiaj ogromny, jeśli chodzi o lakiery hybrydowe. Można jednak również skorzystać z innych rozwiązań, na przykład wzbogacić nasze paznokcie o jakieś ciekawe wykończenia czy wzory. Wzory na przykład można namalować po prostu pędzelkiem lub też, chociażby odbić za pomocą specjalnego stempelka, natomiast wykończenia możemy uzyskać przy pomocy konkretnych lakierów lub pyłków, które są do tego przeznaczone. Dzięki nim możemy uzyskać takie efekty jak na przykład metaliczne paznokcie hybrydowe, lustrzane paznokcie, matowe, czy też pokryte delikatnym futerkiem.