Kredka do oczu to jeden z najpopularniejszych kosmetyków do makijażu. Jednak nie tylko jej kolor się liczy – struktura, twardość oraz opakowanie to z pewnością elementy, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze idealnej kredki do oczu.

Miękka czy twarda?

Najprostszym podziałem kredek do oczu jest ten, który uwzględnia ich twardość. Miękkie kredki do oczu polecane są do malowania linii wodnej oka, sprawdzą się również jako alternatywa dla eyelinera. Miękkie kredki możemy także delikatnie rozcierać, dzięki czemu nadają się do tworzenia makijażu w stylu “smoky eye”. Twarde kredki są jednak zdecydowanie bardziej trwałe, ich struktura pozwala także na łatwiejsze ostrzenie.

Wykręcana czy strugana?

Kredki w plastikowych opakowaniach ze specjalnym aplikatorem zazwyczaj są stosunkowo miękkie i wygodne w użytkowaniu. W przypadku kredek struganych powinniśmy zwrócić uwagę na ich twardość, materiał wykonania oraz jakość wykorzystywanego do ich produkcji drewna. W wyposażeniu naszej kosmetyczki musi znaleźć się również strugaczka do kredki do oczu – najlepsza będzie strugaczka bezpośrednio od producenta danej kredki, której ostrza przystosowane będą do materiału, z którego wykonany został kosmetyk.