Obecnie na topie są spersonalizowane naszywki i emblematy oraz profesjonalny haft komputerowy. Warszawa jest zaś jednym z kilkudziesięciu polskich miast, w których funkcjonują cyfrowe hafciarnie, oferujące produkcję naszywek na zamówienie, według indywidualnych projektów. Jaką metodą wykonywane są naszywki i czym zajmuje się hafciarnia?

Haftowanie cyfrowe i metoda sublimacji

W jaki sposób powstają kolorowe naszywki, które możesz podziwiać na odzieży i tekstyliach? Zanim trafią na rękawy koszuli, marynarki bądź bluzy, przechodzą kilka etapów produkcyjnych. Pierwszym etapem jest przygotowanie projektu i jego akceptacja w biurze hafciarni. Jeśli grafik nie ma żadnych zastrzeżeń względem projektu, pracownicy studia szykują odpowiednie materiały, atrament lub nici.

W zależności od specyfiki naszywek personel hafciarni dobiera odpowiednią metodę obróbki. Jeśli naszywka ma wiele detali i kolorów, do jej wyrobu stosuje się metodę sublimacji. W pozostałych przypadkach (gdy naszywka jest prosta i ma niewielką ilość elementów) świetnie sprawdza się metoda haftu cyfrowego, czyli obróbki materiału za pomocą automatycznego urządzenia haftującego.

Naszywki z hafciarni cyfrowej ZOKO haft

Produkcja naszywek na zamówienie to nie jedyna usługa, którą świadczy profesjonalna, cyfrowa hafciarnia. Warszawa jest miejscem, gdzie funkcjonuje wiele wyspecjalizowanych firm, takich jak ZOKO Haft z Izabelina. To hafciarnia otwarta na potrzeby klientów. W ZOKO haft zamówisz haft cyfrowy na ręcznikach, odzieży nowej lub noszonej, maseczkach, T-shirtach, bezrękawnikach.

Haft cyfrowy można też wykonać na wielu przedmiotach codziennego użytku, emblematach, tekstyliach i odzieży: na polarach, chusteczkach, szlafrokach. Hafciarnia oferuje również wiele innych usług, jak: nadruki cyfrowe na kubkach, tekstyliach hotelowych, odzieży roboczej i reklamowej. Oferta pracowni ZOKO obejmuje zarówno haft komputerowy, jak i nadruki folią flex i flock bądź metodą sublimacji.