Bardzo często zastanawiamy się, jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja twarzy. Otóż jest to oczywiście kwestia bardzo indywidualna, gdyż dla każdego taka pielęgnacja może wyglądać całkowicie inaczej. Zazwyczaj jednak myślimy o tym, jak dbać o skórę twarzy i to właśnie ją pielęgnujemy, a zapominamy o naszych ustach, które również wymagają prawidłowej pielęgnacji.

Pielęgnacja ust

Pielęgnacja ust jest bardzo ważna, chociażby dlatego, że za ich pomocą jemy czy pijemy, a kiedy są one źle zadbane, popękane, czy suche, jest to bardzo nieprzyjemne, zarówno samo w sobie, jak i staje się to niezwykle nieprzyjemne podczas jedzenia czy picia. Poza tym skóra na ustach podobnie jak w innych miejscach także się łuszczy i także powinno się złuszczać ją, by nie zalegała niepotrzebnie na ustach. W sklepach można dziś dostać bardzo wiele balsamów do ust, które są nawilżające i odżywcze, ale także mają działanie peelingujące. Co to tak właściwie za działanie? Otóż peeling to produkt, który zawiera składnik ścierający, czyli najczęściej jakieś drobiny naturalne lub syntetyczne. Zdecydowanie warto mniej więcej 2-3 razy w tygodniu w zależności od potrzeb ust, wykonać taki peeling, by pozbyć się z ust martwego naskórka i suchych skórek. Dodatkowo też zawsze warto mieć przy sobie nawilżający i odżywczy balsam, którego użyć możemy praktycznie w każdym momencie, kiedy tylko nasze usta będą tego potrzebować.

Samodzielnie wykonany balsam do ust

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest tworzenie własnego balsamu i peelingu do ust, samodzielnie w domu. Otóż tak naprawdę, żeby zrobić peeling, wystarczy jedynie wetrzeć w usta nieco cukru i już działanie będzie zadowalające. Można też kupić gotowy balsam, a dziś jest ich bardzo duży wybór, możemy na przykład zakupić balsam do ust czekoladowo miętowy, miodowy, czy też o smaku owocowym, rozpuścić go, dodać do jego płynnej formuły trochę cukru i przełożyć do jakiegoś opakowania. Otrzymamy wtedy zrobiony pół samodzielnie balsam z działaniem złuszczającym.