Sukienka to podstawowy element kobiecej garderoby. Jest tak już od pierwszych dni życia. Sukienkę ubieramy dziecku do chrztu, na pierwsze (i każde kolejne urodziny)… i tak aż do ślubu. Każda chyba kobieta i każda dziewczynka ma w swej garderobie chociaż kilka sukienek. Różnią się one zarówno kolorami, fasonami, jak i materiałem z jakiego zostały wykonane.

Sukienki robione na drutach

Sukieneczki na drutach dla dziewczynek to chyba jeden z pierwszych elementów garderoby każdej małej kobietki. Sukienkę taką często dziewczynka dostaje w prezencie jeszcze w pierwszych dniach życia. Jest ona bowiem bardzo wygodna, sprawdza się podczas chłodniejszych dni, a co najważniejsze, często wykonana własnoręcznie, stanowi wyraz miłości i dbałości o maleństwo. Takie pierwsze sukieneczki na drutach dla dziewczynek miała kiedyś w swojej szafie chyba każda kobieta.

Koronkowe kreacje

Koronkowe sukienki to wyjątkowo eleganckie elementy garderoby. Ubieramy je zazwyczaj na ważne okazje, np. wesela. Czarna koronkowa sukienka będzie doskonale prezentowała się podczas romantycznej kolacji. W koronki chętnie też ubieramy dziewczynki. Różowa kolorowa sukieneczka z tiulowym dołem, sprawi, że każda mała dama będzie wyglądała, jak najprawdziwsza księżniczka.

Sukienki bawełniane

Bawełniane sukienki sprawdzą się szczególnie w przypadku dziewczynek. Będą stanowiły bardzo wygodny a zarazem dziewczęcy strój do przedszkola czy szkoły. W bawełniane sukienki jednak również bardzo chętnie na co dzień ubierają się dorosłe kobiety. Jest to bowiem doskonałe połączenie elegancji i komfortu.