Często przez niewiedzę i brak czasu na szukanie informacji, kobiety, które rozważają makijaż permanentny pozostają jedynie przy rozważaniach, nigdy nie wybierając się na zabieg. Niewiedza może powodować bezpodstawne obawy przed takim zabiegiem, jednak już nawet podstawowe informacje rozwieją wszelkie wątpliwości oraz towarzyszącą im aurę tajemniczości.

Czym jest makijaż permanentny?

Jest to forma zabiegu upiększającego, który polega na umieszczeniu cienko pod skórą barwnika. Barwnik ten utrzymuje się w skórze przez kilka lat, stąd też nazwa tego typu zabiegów kosmetycznych. Dzięki takiemu zabiegowi codzienny makijaż staje się prostszy, a przede wszystkim szybszy i nie musimy się martwić, że coś może nie wyjść. Makijażu permanentnego dokonuje się w obrębie konturowania oraz kolorowania ust, a także podkreślić można kontur oczu, na dolnej lub górnej linii rzęs.

Tuż po zabiegu

Zaraz po wykonanym zabiegu, kolor makijażu może wydawać się zbyt intensywny, jednak jest to standardowy efekt i nie należy się tym przejmować, gdyż odcień zblaknie po około tygodniu od zabiegu. Następnie specjalista, który wykonał nam zabieg decyduje, po jakim czasie korekta makijażu permanentnego będzie niezbędna. Zazwyczaj jest to pierwszy miesiąc po zabiegu. Podczas korekty wypełniane są ewentualne niedociągnięcia i poprawiane wszelkie niedoskonałości wykonanego makijażu.

Makijaż permanentny wykonuje się w specjalistycznych, dostosowanych do tego gabinetach z profesjonalną i wykwalifikowaną kadrą. Są one kosztowne, jednak wybierając odpowiednie miejsce ze wszelkimi certyfikatami, mamy pewność odnośnie bezpieczeństwa zabiegu i nie narażamy w ten sposób naszego zdrowia i urody, którą przecież chcemy podkreślić.