Jakie działanie ma olejek z konopi siewnej?

Zawiera dużo witamin, mikroelementów, przeciwutleniaczy, aminokwasów i fitosteroli. To produkt, który ze względów medycznych ma ogromne zastosowanie. Cały czas jest poddawany badaniom i był mocno testowany na ludziach i zwierzętach. Dlaczego? Ponieważ niesie ogromną nadzieję w uśmierzaniu bólu i w walce z chorobami nowotworowymi. Konopia siewna to niesamowita roślina. Kontrowersyjna i wyklęta, choć zupełnie niesłusznie, wraca do łask jako cud natury.

Olej z konopi siewnej opinie

U osób, które ją stosowały, zdziałała cuda. Przede wszystkim wpływa mocno na nasze nastroje, ale tylko w sposób pozytywny. Osoby cierpiące na depresję potwierdziły, że po regularnym stosowaniu olejku czuły się dużo lepiej. Brak koncentracji, nadpobudliwość, osłabienie, senność są wynikiem niedoboru kwasów Omega 3 LNA, które konopia siewna posiada.
Ekstrakt z rośliny wspiera pracę serca, zabezpieczając naczynia krwionośne. Wzmacnia koncentrację i pamięć. Pomaga podczas uczenia się. Łagodzi stany zapalne i obrzęki.

Na sylwetkę.

Ci, którzy podjęli walkę z tuszą i zażywali dodatkowo olejek, potwierdzają, że łatwiej było im zrzucać zbędne kilogramy. Wiąże się to z właściwościami zmniejszania i regulowania złego cholesterolu oraz regulację kortyzolu. Konopia ma dobroczynny wpływ na cały układ hormonalny. Wspiera także pracę innych narządów biorących udział w procesie trawienia: wątroby i trzustki. Poprawia wchłanianie jelit i redukuje stany zapalne.

Na młodość

Konopia od zawsze była używana do gojenia się ran i zmniejszania blizn. Wspiera cały układ immunologiczny i skutecznie regeneruje skórę, włosy i paznokcie. Osoby zażywające regularnie olejek z konopi siewnej potwierdzają lepsze nawilżenie i odżywienie skóry. Jest używany jako remedium na problemy ze skórą. Zmniejsza objawy ATS, łuszczycy i innych chorób skóry.

Choć olejek nie zwalcza nowotworów, potwierdza się, że wpływa na ich zapobieganie i namnażanie się komórek rakowych. Wspiera bardzo chorujących w najcięższym stadium raka, hamując nudności, wymioty, łysienie, depresję i zawroty głowy. Stosuje się go także w padaczce, stwardnieniu rozsianym, autyzmie, anoreksji, bezsenności, schizofrenii i wielu innych schorzeniach.