Powszechnie pokutuje myślenie o tym, że dieta bez cukru zalecana jest wyłącznie osobom chorym na cukrzycę. Coraz częściej jednak wiele osób chcących schudnąć lub osiągnąć inne cele żywieniowe, rezygnuje właśnie z tego dodatku do diety. Dlaczego to takie ważne, by pozbyć się z niej cukru?

Czemu cukier szkodzi?

Cukier dobrze smakuje i jesteśmy przyzwyczajeni do jego obecności w naszym życiu. Lubimy od czasu do czasu zjeść czekoladę na gorszy humor lub zachwycić się boskim serniczkiem cioci. Jednak cukier wywołuje wiele szkód w organizmie, od otyłości począwszy, aż po zaburzenia poziomu cukru we krwi i kłopoty z narządami wewnętrznymi. Słowem – lepiej nie nadużywać go. Cukier w diecie występuje nie tylko w postaci białego kryształu, którym słodzimy herbatę, ale również jako dodatek do wielu produktów gotowych, dlatego najlepiej nauczyć się analizować ich skład i wybierać tylko to, co naprawdę wartościowe.

Dlaczego warto?

Zauważmy, że w naturze jest wiele produktów mających w sobie naturalną słodkość – na przykład owoce lub orzechy. Zjadając porcję rodzynek można doznać takiej samej przyjemności z jedzenia słodkiego, co zjadając tabliczkę czekolady, ale rodzynki będą zawsze zdrowszym wyborem. Na stronie http://kieszkowska.pl/ można poznać wiele innych aspektów związanych z niejedzeniem cukru, które w perspektywie tygodni, a nawet lat okażą się korzystne dla zdrowia. Pierwszym zauważalnym pożytkiem będzie schudnięcie, ale kolejnym – wyostrzenie się zmysłu smaku, przez co nawet kwaśne dotąd porzeczki będą wydawały się przyjemnie słodkie i będą całkowicie zaspokajały apetyt na słodycze, natomiast do nich samych już z dużym prawdopodobieństwem nie wrócimy! Jeśli chcesz osiągnąć naprawdę wiele pozytywnych, zauważalnych gołym okiem zmian w swoim organizmie, pierwszym krokiem niech będzie eliminacja cukru. Po chwilowych trudnościach spowodowanych tym brakiem, szybko poczujesz się osobą zdrowszą niż kiedykolwiek! Twoje dobre samopoczucie jest zdecydowanie warte tego poświęcenia – nie aż tak dużego, gdy stawką jest Twoje zdrowie!