Kredka do oczu to must have niejednej kobiety. Trudno wyobrazić sobie pełny makijaż bez podkreślenia go kredką. Ta czarna może służyć do zagęszczania linii rzęs, rysowania kreski czy cieniowania oka. Warto jednak przyjrzeć się innej kredce, jaką jest kredka cielista. Okazuje się, że ma ona wiele ciekawych zastosowań, nietypowych dla zwykłej kredki. Jak zatem można jej używać?

Cielista kredka – jakie ma zastosowania?

Kredka cielista nadaje się nie tylko do makijażu oczu – oczywiście jest świetnym sposobem na szybkie powiększenie oka. Wystarczy nałożyć ją na linię wodną i cieszyć się błyskawicznym efektem. Kobiety stosują ją też na wewnętrzne kąciki w celu rozświetlenia, a także jako bazę pod cienie w ciemnym kolorze. Ale to jednak nie koniec możliwości cielistej kredki. Świetnie wygląda nałożona pod linię brwi – podkreśla łuk i nadaje blasku. Oprócz tego warto zaznaczać nią łuk kupidyna oraz konturować usta. Dzięki temu zyskujemy optyczne powiększenie warg. Nadaje się również świetnie do konturowania twarzy – nie ma lepszego sposobu na wyszczuplenie nosa, niż umiejętne użycie jasnej kredki.

Jaką kredkę wybrać?

Wybierając cielistą kredkę do oczu, trzeba przyjrzeć się kilku aspektom. Po pierwsze – kolor. Jeżeli zależy nam tylko na efekcie powiększonego oka, sprawdzi się kredka w odcieniu najbardziej zbliżonym do naszej cery. Jeżeli z kolei chcemy z jej pomocą konturować twarz lub stosować ją jako rozświetlacz, warto zaopatrzyć się w kredkę w odcieniu o ton jaśniejszym od skóry. Na szczęście ich wybór w drogeriach jest duży, dlatego można poeksperymentować i dobrać odpowiednie dla siebie produkty. Po drugie – wytrzymałość. Kredka nakładana na linię wodną nie może rozmazać się po kilku mrugnięciach, w związku z tym najlepszą opcją będzie kredka wodoodporna. Po trzecie – konsystencja. Nie może być zbyt twarda, powinna nakładać się gładko i miękko. Dużą popularnością cieszą się kredki Golden Rose, Lovely, Bell, Essence oraz Wibo. Są łatwo dostępne w większości drogerii, dlatego zakup odpowiedniego produktu nie powinien być problemem.

Umiejętne korzystanie z cielistej kredki może zamienić ją w kosmetyk wielofunkcyjny. Ważne jest, by dobrać ją odpowiednio do swoich potrzeb, a wtedy już na pewno można cieszyć się jej szerokim zastosowaniem.