Piękny wygląd a dieta

Każdej z nas marzy się piękny wygląd, zgrabna, smukła sylwetka, zadbane włosy i paznokcie oraz promienna cera. Nie zawsze zdajemy sobie jednak sprawę z tego, iż to, co jemy ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie oraz zewnętrzny wygląd. Najczęściej koncentrujemy się tylko na tym, by nie przybierać na wadze (lub wręcz by ją zminimalizować), nie poświęcając wiele uwagi konkretnym składnikom, które dostarczamy naszemu organizmowi. Chcąc jednak odpowiednio zadbać o siebie powinniśmy uważnie przeanalizować naszą dietę i wprowadzić do niej odpowiednie produkty. Nieraz inwestujemy spore pieniądze w nowinki kosmetyczne, zapominając, że nawet najlepsze i najdroższe kremy nie zastąpią optymalnej, zdrowej diety, która dostarczy nam witamin i mikroelementów – dowiedz się więcej kwartet-bakels.pl .
Nie istnieje jeden uniwersalny składnik, który pozwoliłby na uzyskanie pięknego wyglądu – takie remedium na wszystko. Ważne jest, aby nasza dieta była zróżnicowana i bogata w rozmaite składniki – monotonia spożywanych produktów prowadzić bowiem może do niedoborów pokarmowych.

Istotne składniki odżywcze

Niezmiernie ważne dla naszego organizmu jest spożywanie białek – to one stanowią budulec wszystkiego, np. skóry, włosów czy paznokci ( kolagen, keratyna, elastyna). Pełnowartościowe białko znajdziemy w nabiale, mięsie, rybach oraz jajkach. Nie oznacza to wcale, że musimy zrezygnować z diety wegetariańskiej, ale istotne jest, by za jej pomocą dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości białka (np. poprzez spożywanie produktów z soi czy roślin strączkowych). Aby białka prawidłowo się syntetyzowały potrzebne jest spożywanie odpowiedniej ilości produktów zawierających witaminę C. Znajdziemy ją w owocach cytrusowych, ziemniakach czy kapuście.
Innymi ważnymi witaminami są te z grupy B. Wspomagają one regenerację komórek dlatego też zapobiegają słabnięciu i rozwarstwianiu się płytki paznokci, oraz pobudzają ich wzrost. Witaminy te powodują także stymulację wzrostu włosów.
Witamina E nazywana jest “witaminą młodości”, gdyż wpływa na hamowanie procesu starzenia się organizmu, a także chroni przed jej uszkodzeniami i odbudowuje uszkodzone komórki naszego organizmu. Ma też znaczący wpływ na stan naszej skóry i dobrze sobie radzi w przypadku stanów zapalnych, reguluje działalność gruczołów łojowych oraz wspomaga leczenie zmian trądzikowych.
Żelazo to istotny składnik, którego niedobór prowadzi do anemii – a ta z kolei ma wpływ na stan naszej skóry i paznokci. Znajdziemy je przede wszystkim w produktach pochodzenia zwierzęcego, w mięsie i jajkach, ale i wegetarianie mogą w sposób naturalny suplementować żelazo, spożywając melasę czy rośliny strączkowe.
Za prawidłowy, zdrowy i jędrny wygląd naszej skóry odpowiadają też krzem, cynk i miedź. Wapń z kolei istotny jest, gdy szczególnie zależy nam na pięknych paznokciach.
Niezmiernie ważne jest, aby dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości płynów – pamiętając jednak, by wybierać przede wszystkim wodę i niesłodzone napoje o właściwościach prozdrowotnych, np. zieloną herbatę. Nasza skóra będzie przez to jędrna i nawilżona.