Otyłość to problem cywilizacyjny, z którym zmaga się coraz większa część społeczeństw. Dotyczy to również Polaków. Utrata nawet kilku kilogramów może być zbawienna w skutkach dla naszego organizmu, który w ten sposób będzie mniej obciążony. Zachowanie prawidłowej wagi ciała pomoże nam utrzymać nasze serce w dobrym stanie oraz ograniczy ryzyko występowania innych chorób, które są pochodną otyłością lub zaniedbaniem. Warto zastanowić się nad tym, co jeść, żeby schudnąć.

Oczywiście nie ma złotego przepisu na sukces w tym zakresie, ale ograniczenie pewnych składników na korzyść innych, może zwiększyć nasze szanse na efektywne odchudzanie. Przede wszystkim postawmy na chude mięso. Jeżeli już jemy mięso to wyeliminujemy te otłuszczone. Jego miejsce powinny zastąpić pierś z indyka, z kurczaka lub chuda wołowina oraz ryby. Wybierając produkty do swojej diety musimy zawsze uważać na to, by zbilansowały one zmiany w naszym żywieniu pod kątem niezbędnych nam składników odżywczych, dlatego chudy nabiał może być również dobrym źródłem białka.

Co jeszcze powinniśmy jeść?

We wszelkiego rodzaju dietach bardzo duży nacisk kładzie się na spożywanie świeżych i nieprzetworzonych produktów. Sezonowe warzywa i owoce, najlepiej w postaci surowej to coś, co zdecydowanie na stałe powinno zagoscić w naszym jadlospisie. Dzięki temu wyeliminujemy przetworzone produkty, a każdy posiłek będzie jednocześnie pełnowartościowy i znacznie dla nas zdrowszy. Duży wpływ na nasz metabolizm mogą mieć również nasiona roślin strączkowych. Są one dobrym źródłem białka i błonnika, a przy tym szybko się trawią, dzięki czemu łatwiej będzie nam się odchudzić.

W żywieniu bardzo ważny jest umiar i niezależnie od tego, na jakie produkty postawimy, róbmy to z głową. Oczywiście nie ma złotej diety, która będzie pasowała każdemu, dlatego przed ostateczną decyzją, warto skonsultować swoją sytuację ze specjalistą. Na ekspercką konsultacje ws. żywienia możecie zapisać się poprzez stronę internetową http://kieszkowska.pl/. To strona marki osobistej Katarzyny Kieszkowskiej, która specjalizuje się w holistycznym podejściu do zdrowia oraz tworzy personalizowane diety, które idealnie trafią w nasze potrzeby.