Ogólne zasady gry Lotto są doskonale znane, ponieważ ta gra istnieje w ofercie Totalizatora Sportowego już od wielu lat. Jakie są podstawowe zasady tej gry i co warto wiedzieć przed zakupem kuponu?
Losowanie Lotto o której godzinie? Losowanie Lotto odbywa się trzy razy w tygodniu, zawsze wieczorem o 21. 40. Warto pamiętać, że losowanie Lotto Plus, które jest dodatkową opcją gry Lotto, również odbywa się o tej porze.

 

Dlatego też nie trzeba długo czekać na wyniki, jeśli zakład dotyczył także tej opcji gry. Gra Lotto wymaga skreślenia przynajmniej sześciu liczb z puli 49. Można również zdecydować się na grę systemową, gdzie możliwe jest skreślenie większej liczby numerów. Należy jednak pamiętać, że cena zakładu w przypadku gry systemowej jest zazwyczaj wyższa, co zniechęca wielu graczy.
Oprócz gry systemowej możliwe jest również wykorzystanie innej dodatkowej opcji czyli Lotto Plus. Lotto Plus to po prostu udział wybranego zakładu w drugim losowaniu. Główna wygrana w takim przypadku wynosi milion złotych. Prawdopodobieństwo trafienia jest takie samo jak w przypadku zwykłego Lotto, jednak dopłata za dodatkową opcję jest na tyle niska, że wielu graczy decyduje się na nią. W Lotto Plus również można zastosować grę systemową.